او کی بی (OKB) یک ارز دیجیتال است که توسط بنیاد بلاک چین OK و صرافی OKEx مستقر در مالت، ایجاد شده است. این صرافی یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان است و در حال حاضر از نظر نقدینگی در رتبه سوم، از نظر حجم معاملات در رتبه چهارم قرار دارد و جفت ارزهای معاملاتی زیادی را ارائه می‌دهد.  OKExاز بسیاری جهات شبیه به غول صرافی ارزهای دیجیتال یعنی بایننس است، اما چند تفاوت اساسی با آن دارد. پلتفرم OKEx سرویس استخراج ابری مخصوص به خود را دارد. این شرکت در ارائه معاملات اختیار معامله یا آپشن (option) برای کاربران تمرکز بیشتری دارد. در همین حال، بایننس در تلاش است تا طیف گسترده ای از خدمات ارز دیجیتال را در سطح جهانی ارائه دهد.

بازه ۷ روزه

OKB  توکن کاربردی (Utility Token) صرافی OKEx است که کاربران را قادر می‌سازد تا به ویژگی‌های ویژه این صرافی ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند. این کوین برای محاسبه و پرداخت کارمزد معاملات، اعطای دسترسی به کاربران برای رای دادن و حاکمیت بر روی پلتفرم و پاداش دادن به کاربران برای نگه داشتن OKB استفاده می‌شود.

OKEx از زمان راه اندازی خود در سال 2017 به یک مرکز معاملاتی پیشرو در جهان تبدیل شده است. این پلتفرم در بهار 2017 راه اندازی شد و به عنوان شاخه ای از پلتفرم اصلی OKCoin (از سال 2013 در چین فعال است) بوجود آمد. OKCoin اکنون بر روی مبادله فیات با ارز دیجیتال متمرکز است، در حالی که OKEx بر ترید کریپتو از طریق یک API داخلی برای معاملات الگوریتمی تمرکز دارد. این صرافی همچنین به کاربران امکان دسترسی به کیف پول چند ارزی و عملکردهایی برای معاملات مارجین می دهد.

بالا