این ارز دیجیتال متن باز توسط بیلی مارکوس (Billy markus) از پورتلند و جکسون پالمر (Jackson Palmer) از سیدنی استرالیا در دسامبر 2013 از فورک لایت کوین ایجاد شد. سازندگان دوج کوین در ابتدا قصد داشتند فقط برای شوخی و تفریح، یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه و خودمانی ایجاد کنند. بنابراین، دوج کوین برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال، در ابتدا برای هدف خاصی ساخته نشده بود. با این حال، چند ماه پس از شروع به‌کار و افزایش محبوبیت آن، حامیان اولیه این ارز دیجیتال اعلام کردند که از دوج کوین برای پرداخت انعام به فعالان اینترنت در ازای خدماتشان و کمک به خیریه‌ها استفاده خواهند کرد. ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل شرکت تسلا، یکی از حامیان دوج کوین است و همواره توییت هایی در مورد علاقه خود به این ارز دیجیتال منتشر کرده است.

نام و ایده لوگوی این ارز دیجیتال از نژاد سگ «شیبا اینو» (Shiba Inu) گرفته شده است. حقیقت این است که قبل از ایجاد دوج کوین، کلمه «دوج» (Doge) و تصویر سگ شیبا اینو به‌عنوان میم (meme – طنز) اینترنتی شناخته شده بودند و افراد برای نوشتن متن‌های خنده‌دار خود از آنها استفاده می‌کردند.

بازه ۷ روزه

دوج کوین چگونه استخراج می شود؟

دوج کوین در چندین مورد متفاوت از پروتکل اثبات کار بیت کوین است. یکی از آنها استفاده از فناوری اسکریپت (Scrypt) می باشد. زمان ایجاد بلاک این آلتکوین 1 دقیقه و عرضه کل آن نامحدود است. به این معنی که هیچ محدودیتی برای استخراج دوج کوین وجود ندارد. دوج کوین را می توان به صورت انفرادی یا با پیوستن به استخر ماینینگ، استخراج کرد. یک ماینر می تواند این ارز دیجیتال را در ویندوز، مک یا لینوکس و با GPU استخراج کند. از سال 2014، فرآیند استخراج دوج کوین با لایت کوین یکی شد.

کاربردهای دوج کوین

دوج کوین در درجه اول به عنوان یک سیستم اطلاع رسانی در وب سایت ردیت (Reddit) و توئیتر مورد استفاده قرار می گیرد. حامیان این ارز دیجیتال به تولید یا به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت پاداش می دهند. شما می توانید با مشارکت در جامعه ای که از این ارز دیجیتال استفاده می کنند، دوج کوین دریافت کنید.

 

بالا