بایننس کوین (Binance Coin) در سال 2017 و 11 روز قبل از آن که صرافی بایننس شروع به کار کند، از طریق «عرضه اولیه کوین» (ICO) راه اندازی شد. بایننس کوین در ابتدا به عنوان توکن ERC-20 که در شبکه اتریوم اجرا می شود، ایجاد شد. کل عرضه آن 200 میلیون کوین بود و 100 میلیون بایننس کوین در ICO ارائه شد. با این حال، با راه اندازی شبکه اصلی Binance Chain، بایننس کوین از ERC-20 به BEP2 در آوریل 2019 انتقال یافت؛ بنابراین اکنون دیگر در شبکه اتریوم مستقر نیست.

بایننس کوین می تواند به عنوان روش پرداخت و توکنی سودمند برای پرداخت کارمزدها در صرافی بایننس استفاده شود. بایننس کوین همچنین به عنوان کوین اصلی صرافی غیرمتمرکز Binance DEX استفاده می شود.

بازه ۷ روزه

آیا بایننس کوین استخراج می شود؟

بایننس کوین را نمی توان مانند ارزهای دیجیتال با قابلیت اثبات کار استخراج کرد، زیرا بلاک چین بایننس از مکانیزم اجماع تحمل خطای بیزانس (Byzantine Fault Tolerance) استفاده می کند. به جای آن، تأیید کنندگانی وجود دارند که از طریق تأیید بلاک، امنیت شبکه را تضمین می کنند.

سوزاندن توکن بایننس کوین به چه معناست؟

قبل از انتقال بایننس کوین به بلاک چین بایننس، سوزاندن این توکن در شبکه اتریوم بوسیله قراردادهای هوشمند انجام می شد. مقدار کوین هایی که بایننس می سوزاند، براساس تعداد معاملاتی است که در طول سه ماه در این صرافی انجام می شود. از هنگام راه اندازی بلاک چین بایننس، سوزاندن بایننس کوین دیگر در شبکه اتریوم رخ نمی دهد و بنابراین در عوض قرارداد هوشمند، از یک دستور خاص در بلاک چین بایننس استفاده می کند.

 

بالا