نحوه ی تبدیل ارز دیجیتال از طریق DApps در تراست والت (Trust Wallet)

۰۴:۲۰
۳۸۸ ۴ ۰ دیدگاه

آموزش صرافی پنکیک سواپ از بخش DApps در تراست والت

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کیف پول تراست این است که از مرورگر داخلی وب 3 (Web3) برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز استفاده می کند. وب 3 در واقع نسل سوم اینترنت است که در آن تمامی سیستم ها در یک شبکه غیرمتمرکز بر پایه فناوری بلاک چین به یکدیگر متصل می شوند.
برای ورود به این بخش، گزینه DApps را در صفحه اصلی انتخاب کنید. اگر چنین بخشی برای شما فعال نبود وارد منوی تنظیمات شده و سپس Preferences را بزنید. اکنون DApp Browser را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Enable را فعال کنید تا منوی DApps ظاهر شود. در قسمت سرچ DApps می توانید مانند مرورگرهای دیگر در اینترنت جستجو کنید و به وبسایت های مختلف سر بزنید.
همانطور که می بینید پروژه های برنامه های غیرمتمرکز در بخش های مختلف دسته بندی شده اند. تراست والت از انواع برنامه‌های غیرمتمرکز مانند دیفای، بازی ها، صرافی‌ها و … پشتیبانی می کند. این لیست به طور مداوم در حال گسترش و تغییر است. از طریق بخش DApps می توانید به راحتی هرکدام از این اپلیکیشن ها را به تراست والت خود متصل کنید. 
بخش Exchanges، صرافی های غیرمتمرکزی هستند که برای تبدیل ارز در تراست والت بسیار کارآمد عمل می‌کنند. یونی سواپ، سوشی سواپ و پنکیک سواپ از جمله محبوب‌ترین آنها هستند. به طور کلی روش استفاده از صرافی های غیرمتمرکز بسیار شبیه به هم است. در این ویدئو ما صرافی پنکیک سواپ را اموزش می دهیم.

اتصال تراست والت به پنکیک سواپ

در قسمت DApps، اپلیکیشن PancakeSwap را انتخاب کنید. اکنون گزینه Connect Wallet را زده و سپس بر رویTrust Wallet  کلیک کنید تا کیف پول شما متصل شود. دقت کنید که پنکیک سواپ فقط از شبکه بایننس اسمارت چین پشتیبانی می کند و برای انجام تراکنش هم حتما باید مقداری BNB در این شبکه داشته باشید. در قسمت From، رمزارزی که می خواهید تبدیل کنید و مقدار آن را وارد کنید. در قسمت To هم توکن مقصد را وارد کنید. ما مقداری BNB را به توکن CAKE تبدیل می کنیم. اکنون دکمه Swap را می زنیم تا وارد صفحه تایید تراکنش شویم. فقط حواستان باشد که قبل از انجام سواپ، مقدار توکن دریافتی را چک کنید که مقدار آن براساس قیمت بازار منطقی باشد؛ زیرا گاهی اوقات ممکن است در آن لحظه لیکوئیدتی یا همان نقدینگی لازم فراهم نباشد و بنابراین قیمت ناعادلانه ای را پیشنهاد دهد. پس از اطمینان، در این بخش بر روی Approve کلیک می کنیم تا تراکنش تکمیل شود. حالا می توانید مقدار Cake را در آدرس کیف پول پنکیک سواپ خود بینید.

ارور عدم تایید تراکنش هنگام سواپ

البته اگر هنگام سواپ با عدم تایید تراکنش مواجه شدید، باید درصد Slippage Tolerance را افزایش دهید. این درصد نشان می دهد که قیمت مورد انتظار یک معامله و قیمت انجام شده آن معامله تا چه حد مجاز است که از هم اختلاف داشته باشند. اسلیپیج یک اتفاق رایج است که در بازارهای پرنوسان یا بازارهایی با نقدینگی کم رخ می‌دهد. همانطور که می بینید تلورانس اسلیپیج به صورت پیش فرض 1 درصد است. این به معنای آن است که ممکن است تعداد توکنی را دریافت کنید که 1 درصد کمتر یا بیشتر از مقدار اولیه نمایش داده شده باشد. برای افزایش این مقدار بر روی نماد چرخ دنده کلیک کنید. اکنون می توانید مقدار آن را تا هر مقدار که می خواهید افزایش دهید تا تراکنش انجام شود. فقط باید مواظب باشید که این مقدار را بسیار کم اضافه کنید چرا که اگر درصد اسلیپیج مثلا 10 درصد باشد احتمال دارد که 10 درصد از مقدار اولیه پول شما کم شود.
در قسمت Default Transaction Speed هم مقدار گس فی را مشاهده می کنید که در حالت استاندارد است. هرچقدر این مقدار بالاتر باشد، کارمزد و سرعت انجام معامله بیشتر می شود. معمولا نیازی به تغییر این مقدار نیست اما اگر بعد از تغییر مقدار Slippage معامله همچنان انجام نشد، می توانید این مقدار را هم افزایش دهید.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا