چرا جای دلار تتر بخریم؟

۰۵:۳۳
۲۲۶ ۲ ۰ دیدگاه

تتر جای دلار

اکثر افرادی که به معامله ارزهای دیجیتال می پردازند، از استیبل کوین تتر برای خرید یا فروش سایر رمزارزها استفاده می کنند. قیمت هر واحد تتر با نماد اختصاری USDT معادل با دلار آمریکا است. بنابراین، ارزش آن در معرض تغییر نیست و همیشه برابر با 1 دلار باقی می ماند. تتر با ارزش بازار تقریبا 70 میلیارد دلاری خود بزرگ ترین استیبل کوین جهان محسوب می شود. خرید تتر بجای دلار کاغذی مزیت های زیادی دارد که در ادامه به گوشه از آنها خواهیم پرداخت.

خرید و فروش تتر به صورت 24 ساعته و از طریق صرافی های ارز دیجیتال به صورت مجازی انجام می شود که زمان بسیار کمی هم از شما می گیرد. اما در مورد دلار اینگونه نیست و شما فقط در ساعت محدودی از روز می توانید از طریق صرافی ها آن هم به صورت حضوری اقدام کنید که زمان زیادی را از شما می گیرد.

انتقال دلار از یک حساب به حسابی دیگر نیازمند کارمزد بسیار زیادی است خصوصا اگر مقدار آن زیاد باشد. این در حالی است که می توانید هزاران تتر را تنها با کارمزد 1 دلاری در بلاک چین ترون تنها در عرض چند دقیقه به هرجای جهان انتقال دهید. همچنین نگهداری تتر بسیار راحت تر است و می توانید با یک کیف پول ارز دیجیتال بدون دسترسی هیچ بانک یا واسطه ای از دارایی خود حفاظت کنید.

معامله تتر بسیار ساده است، شما میتوانید تا چند میلیارد تومان تتر در سال خریداری کنید در حالی که شما در وضعیت فعلی نمی توانید حتی 300 میلیون تومان را در طول یک سال تبدیل به دلار کنید و دچار محدودیت های فراوانی می شوید که بانک مرکزی در نظر گرفته است.

با همه این مزایا، همواره شایعاتی برعلیه تتر وجود داشته است. شرکت آیفینکس (iFinex) که مالک تشکیلات تتر و صرافی بیتفینکس (Bitfinex) است، واحدهای جدید USDT را در صرافی بیتفینکس عرضه می کند و از آنجا به صرافی های دیگر منتقل می شود.

طبق قاعده، به‌ازای هر واحد USDT که تولید می‌شود، یک دلار آمریکا باید در ذخایر بانکی نگه‌داری شود که به‌عنوان پشتوانه این ارز دیجیتال عمل می‌کند. برخی این ارز دیجیتال را به نداشتن پشتوانه کافی متهم می‌کنند. با وجود این اتهام، تتر همچنان به عنوان سومین رمزارز برتر جهان، حجم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا