ترون (TRON) با نماد اختصاری TRX در سال 2017 توسط جاستین سان (Justin Sun) راه اندازی شد. بنیاد ترون سازمانی مستقر در سنگاپور است که از این پروژه پشتیبانی می کند. عرضه اولیه کوین توسط بنیاد ترون در سال 2017 انجام گرفت که در مجموع 100 میلیارد TRX یعنی حدود 70 میلیون دلار به همراه داشت.

پروتکل ترون یک سیستم عامل مبتنی بر فناوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر به ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (DApps)، انتشار آزادانه و ذخیره اطلاعات می کند. طبق گفته بنیاد ترون، اکوسیستم این شبکه در ارائه مقیاس پذیری گسترده و قابل اطمینان برای پردازش تراکنش ها با سرعت بالا بسیار توانمند است. ترون در ابتدا توکنی در بلاک چین اتریوم بود، اما در سال 2018 به شبکه اختصاصی خودش انتقال یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تفاوت کوین و توکن میتوانید به ویدیو معرفی 15 را مراجعه کنید

جاستین سان، موسس ترون به دلیل فعالیت در رسانه های اجتماعی شناخته شده است. او همچنین مدیرعامل BitTorrent است.

بازه ۷ روزه

مشارکت در بلاک چین ترون

ترون مبتنی بر سیستم اثبات سهام نمایندگی شده (DPoS) و برخلاف الگوریتم اثبات کار بیت کوین است. در این الگوریتم همه در تولید بلاک و تایید تراکنش‌ها نقش ندارند و به جای آن 27 نماینده از کل شبکه در کار تولید بلاک شرکت کرده و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. آنها هر شش ساعت یکبار انتخاب می شوند، بلاک ها هر سه ثانیه در بلاک چین ایجاد می شوند و نمایندگان ارشد 32 واحد TRX به عنوان پاداش بلاک دریافت می کنند. شما همچنین می توانید با تبدیل شدن به نود شاهد (ایجاد بلاک و رأی گیری در تصمیمات پروتکل)، فول نود (انتشار تراکنش ها و بلاک ها) سالیدیتی نود (همگام سازی بلاک ها از فول نودها، ارائه API) در بلاک چین ترون مشارکت کنید.

برای اینکه کاربران بتوانند در رای‌گیری شرکت کنند باید با اختصاص دادن مقداری از توکن های خود به شبکه، "Tron Power" را بدست آورند.

بالا