نحوه ی ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست والت

۰۲:۵۸
۱٬۴۰۶ ۵ ۰ دیدگاه

ارسال و دریافت رمزارز در کیف پول تراست

در ویدئوی قبلی ما نحوه ایجاد حساب کاربری در کیف پول تراست را برای شما توضیح دادیم. امروز قصد داریم به نحوه ارسال و دریافت ارز دیجیتال در این کیف پول بپردازیم. خیلی از کاربرها به علت ندونستن فرق شبکه های مختلف، هنگام انتقال پول خود را از دست میدهند! پس پیشنهاد می کنیم اگه ویدئوهای کوین و توکن و استانداردهای توکن ما را ندیدید، حتما قبل از این ویدئو سری به آن ها بزنیند.

اضافه کردن کوین یا توکن

بعد باز کردن کیف پول خود، در صفحه اصلی به طور پیش فرض رمزارزهای بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین را  مشاهده می کنید. برای افزودن کوین یا توکن جدید، روی نماد موجود در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. اکنون لیستی طولانی از ارزهای رمزپایه را مشاهده می کنید که در کیف پول تراست موجود است. کوین ها و توکن هایی را که می خواهید به حساب کیف پول خود اضافه کنید، سرچ کرده و سپس فعال نمایید.

دریافت ارز دیجیتال

همانطور که میبینید موجودی حساب در حال حاضر صفر است. برای دریافت ارز دیجیتال باید آدرس کیف پول خود را پیدا کنید. از صفحه اصلی کیف پول خود، کوین یا توکنی را که به دنبال دریافت آن هستید، لمس کنید. فرض کنید که مقداری سولانا از یک صرافی خریده و قصد دارید برای هولد به تراست والت انتقال دهید. در اینصورت برای دریافت آدرس سولانا بر روی سولانا (Solana) کلیک کنید. برای مشاهده آدرس و کد QR می توانید روی receive ضربه بزنید. از اینجا می توانید آدرس خود را کپی کرده و برای صرافی مورد نظر بفرستید. پس از مدتی کوتاه، ارز دیجیتال سولانا به آدرس کیف پول شما واریز می شود. 

ارسال ارز دیجیتال

برای ارسال یک رمزارز مثل همین سولانا باید بر روی send ضربه بزنید و آدرس کیف پول گیرنده و مقدار مورد نظر را وارد کنید. بر روی continue کلیک کنید. در صفحه بعدی جزئیات تراکنش، از جمله کارمزد را مشاهده می کنید. پس از اطمینان از صحیح بودن اطلاعات، برای ارسال کوین های خود روی "send" ضربه بزنید.

تگ (Tag) یا ممو

نکته ای که باید خیلی دقت کنید آن است که هنگام ارسال تعداد محدودی از رمزارزها از جمله بایننس کوین، ریپل، استلار، ایاس و غیره علاوه بر آدرس کیف پول با گزینه ای بنام Memo یا Tag مواجه می شوید. هنگام ارسال این رمزارزها به کیف پول های دیگر مثل اکسودوس و کوینومی نیازی به وارد کردن تگ یا ممو ندارید. اما هنگام واریز (Deposit) به حساب اکثر صرافی‌های متمرکز وارد کردن تگ مشخص شده توسط آن‌ها در تراکنش اجباری است. در این صرافی ها قبل از نمایش آدرس و تگ، با یک هشدار مبنی بر لزوم استفاده از تگ علاوه بر آدرس مواجه می شوید. در صورتی که  ممو یا تگ ارائه شده توسط صرافی را وارد نکنید، مبلغ واریزی توسط صرافی قابل شناسایی نخواهد بود و این امر می‌تواند منجر به از دست رفتن دارایی هایتان شود.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا