نحوه ی تبدیل رمزارز در تراست والت (Trust Wallet)

۰۴:۳۴
۱٬۰۸۴ ۱ ۰ دیدگاه

نحوه تبدیل ارز

تراست والت دارای روش های گوناگونی برای تبدیل رمزارزها است. این روش ها شامل قابلیت سواپ (Swap)، اکسچنج (exchange) و استفاده از دی اپ ها (DApps) برای تبدیل رمزارز می باشد. درباره بخش DApps که مربوط به برنامه های غیرمتمرکز است در قسمت بعدی صحبت می کنیم. در این بخش به آموزش تبدیل ارز دیجیتال در تراست والت با استفاده از دو روش سواپ و اکسچنج خواهیم پرداخت.

تبدیل ارز از طریق سواپ (Swap) 

برای اینکار ابتدا تراست والت خود را باز کرده و گزینه DEX را انتخاب کنید. اکنون به صورت پیش فرض در بخش Swap قرار دارید. در بخش سواپ می توانید ارزهای مورد نظر خود را به صورت فوری و لحظه ای به یکدیگر تبدیل کنید. هرچند باید این نکته را در نظر داشته باشید که این بخش در حال حاضر فقط از توکن های اتریوم، بایننس چین، بایننس اسمارت چین و پالیگان به صورت جدا از هم پشتیبانی می کند. به این معنی که اگر توکنی از شبکه اتریوم دارید نمی توانید آن را به یک توکن دیگر در شبکه بایننس چین تبدیل کنید. تنها استثناء بایننس کوین است که قابلیت جابجایی بین دو شبکه Bep2 و Bep20 را دارد. برای آشنایی بیشتر با این مبحث می تونید به ویدئوی استاندارد توکن مراجعه کنید.
در قسمت You Pay ارزی که قصد تبدیل آن را دارید و در You Get ارز دریافتی را انتخاب می کنید. ما به عنوان مثال BNB را به TWT تبدیل می کنیم. پس از انتخاب رمزارزها مقداری که قصد تبدیل داریم را انتخاب کرده و سپس بر روی SWAP کلیک می کنیم. در صفحه بعد اطلاعات مربوط به تراکنش نشان داده می شود. اگر اطلاعات مورد تاییدتان بود، بر روی گزینه “Send” کلیک کنید تا تبدیل ارز انجام شود. توجه داشته 
باشید که اگر گزینه send برای شما غیرفعال بود و با یک اخطار مواجه شدید یعنی موجودی بایننس کوین در کیف پول شما برای پرداخت کارمزد معامله کافی نیست و باید ابتدا اقدام به واریز بایننس کوین به حساب والت خود نمایید.

تبدیل ارز از طریق اکسچنج (Exchange)

بخش اکسچنج تراست والت به صرافی غیرمتمرکز بایننس متصل است و برخلاف بخش سواپ، دارای یک بازار معاملاتی است که می توانید در آن سفارش ایجاد کنید. از آنجایی که این صرافی، غیرمتمرکز است برای کاربران ایرانی تحریم نیست. اما بهتر است که برای احتیاط همیشه از آی پی ثابت استفاده کنید. دقت کنید که در بخش اکسچنج فقط می‌توانید بر بستر بلاک چین BEP2 خرید و فروش انجام دهید و برای پرداخت کارمزد به ارز BNB نیاز دارید.
برای تبدیل ارز از طریق اکسچنج وارد همان بخش DEX شوید اما این بار از قسمت بالا Exchange را انتخاب کنید. اکنون وارد صرافی غیرمتمرکز بایننس می شوید. در گوشه بالا سمت چپ می توانید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنید. در ابتدا بخش Buy یا همان خرید  بطور خودکار فعال است. در این حالت شما جفت ارز دومی را دارید و می خواهید اولی را بخرید. 
در سمت راست گوشی، دفتر سفارش خرید و فروش یا Order Book را مشاهده می کنید که شامل قیمت و تعداد ارز است که توسط سفارش دهندگان تعیین می شود. سفارش های فروش به صورت قرمز و سفارش های خرید با رنگ سبز مشخص شده است. شما می‌توانید یکی از این سفارش‌ها را انتخاب کنید یا خودتان یک سفارش جدید ثبت کنید. ما جفت ارز FTM/BNB را انتخاب می کنیم. در قسمت Price قیمتی که قصد خریداری در آن را داریم وارد می کنیم.
شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های 25% تا 100%  تمام یا قسمتی از موجودی خود را وارد معامله کنید یا هر میزانی که می‌خواهید بخرید را در بخش Amount وارد کنید. در بخش Balance، موجودی کل شما و در بخش Total مبلغ معامله به شما نمایش داده می شود. اگر همه چیز درست است روی گزینه Buy FTM  کلیک کنید. در صفحه جدید پس از اطمینان از درستی اطلاعات، دکمۀ Confirm را بزنید. اکنون سفارش خرید شما در بخش open orders در حالت انتظار ظاهر می شود. پس از آن که قیمت به نقطه سفارش شما رسید، معامله انجام می شود. در صورتی که از انجام معامله پشیمان شده اید می تواند cancel را بزنید. برای فروش هم تنها کافی است که مراحل قبل را انجام بدهید. فقط بجای Buy، گزینه Sell را انتخاب کنید.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا