اقدامات هند و چین علیه ارزهای دیجیتال - هفته ی اول دی ۱۴۰۰

۰۲:۴۸
۱۶۳ ۲ ۰ دیدگاه

مهم ترین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در هفته گذشته (3 دی 1400) که عناوینی همچون حیات بیت کوین ممکن است رو به پایان باشد، اقدامات هند و چین علیه ارزهای دیجیتال، ترا به دومین پلتفرم بزرگ دیفای تبدیل شد، پیش بینی نجومی قیمت بیت کوین و شبکه پالیگان در یونی سواپ راه اندازی شد را دربر گرفته است.

حیات بیت کوین ممکن است رو به پایان باشد

اگرچه ارزش بازار بیت‌کوین در سال 2021 به بیش از یک تریلیون دلار رسید، هنوز هم افرادی هستند که نسبت به آینده این ارز دیجیتال شک دارند. اسوار پراساد (Eswar Prasad)، استاد اقتصاد دانشگاه کرنل آمریکا معتقد است که به دلیل آلاینده بودن استخراج بیت کوین ممکن است که حیات این رمزارز آن چنان دوام نیاورد. او اعتراف کرد که بیت‌کوین «انقلابی» را در پرداخت‌ها به راه انداخته است اما در نهایت فناوری بلاک چین در امور مالی غیرمتمرکز (defi) «بسیار متحول کننده» خواهد بود.

اقدامات هند و چین علیه ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی هند (RBI) اعلام کرده است که طرفدار ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال است. به اعتقاد هیئت مدیره این بانک، ارزهای دیجیتال تهدیدی جدی برای ثبات اقتصادی هند و هر نوع سیستم مالی هستند زیرا توسط بانک‌های مرکزی نظارت نمی‌شوند. همچنین طبق تصمیم انجمن خدمات شبکه‌ای چین (CNSA)، از این پس اشتراک‌گذاری ویدیوهایی که مردم را به مشارکت در استخراج، تجارت و سفته‌بازی ارزهای دیجیتال تشویق کند، غیرمجاز است.

ترا به دومین پلتفرم بزرگ دیفای تبدیل شد 

طبق داده‌های ارائه شده توسطDefi Llama، در حال حاضر پلتفرم ترا (Terra) با عبور از بایننس اسمارت چین به دومین پلتفرم بزرگ قراردادهای هوشمند از لحاظ ارزش کل قفل شده تبدیل شده و تنها اتریوم را پیش روی خود دارد. ارزش کل قفل شده این شبکه در 24 ساعت گذشته 19.46 درصد رشد کرده و به 16.6 میلیارد دلار رسیده است.

پیش بینی نجومی قیمت بیت کوین

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل مایکرو استراتژی (MicroStrategy) پیش‌بینی کرده است که قیمت هر واحد بیت‌کوین در نهایت به ۶ میلیون دلار خواهد رسید. سیلور متقاعد شده است که قیمت بیت کوین هنوز تا رسیدن به پتانسیل بلندمدت خود فاصله دارد. سیلور طبق گفته خودش، شخصاً دارای 866 میلیون دلار بیت کوین است.

شبکه پالیگان در یونی سواپ راه اندازی شد

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ اعلام کرد که از شبکه پالیگان برای انجام معاملات پشتیبانی می کند. پس از انتشار این خبر، قیمت ماتیک، ارز بومی پالیگان با ثبت رکورد جدید به قیمت 2.7 دلار رسید. توکن یونی سواپ نیز با 10٪ افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۶.۷ دلار رسیده است. میهایلو بیلیچ (Mihailo Bjelic) از بنیانگذاران پالیگان گفت که کارمزد بالای بلاک چین اتریوم عملا تعداد زیادی از کاربران را کنار گذاشته و نسخه یونی سواپ در پالیگان به حل این مشکل می‌پردازد.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا