تفاوت ترید و سرمایه گذاری در چیست؟

۰۵:۴۵
۱۶۹ ۴ ۰ دیدگاه

ترید و سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

برای کسب سود در بازارهای مالی روش های متفاوتی وجود دارد. سرمایه گذاری و ترید دو روش متفاوت برای کسب سود در بازارهای ارزهای دیجیتال هستند.

در این ویدیو ما به تفاوت بین ترید و سرمایه گذاری و توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم.

سرمایه گذاری

وقتی افراد در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، به معنای این است که برای مدتی طولانی از آن نگه داری می کنند. به عبارت دیگر، آنها اعتقاد دارند که فارغ از فراز و نشیب هایی که در طول مسیر برای آن ارز رخ می دهد، در نهایت قیمت بالا خواهد رفت؛ بنابراین ارزهای دیجیتالی که خریداری می کنند را از صرافی به کیف پول های خود منتقل می کنند. معمولاً افراد سرمایه گذاری می کنند زیرا به تکنولوژی، ایدئولوژی یا تیم مدیریت ارز باور دارند. در واقع سرمایه گذار در این روش اغلب از تحلیل فاندامنتال یا بنیادی برای کسب درآمد استفاده می کند.

ترید

در مقابل ترید به معنای معامله یا مبادله است، بنابراین به طور کلی از این عنوان برای خرید و فروش، داد و ستد و گاهی تجارت نیز استفاده می شود. در دنیای ارزهای دیجیتال، ترید به خرید و فروش بیت کوین یا هر رمزارز دیگری گفته می‌شود که با هدف کسب سود در بازه زمانی نسبتا کوتاه انجام می‌گیرد. کسی را در نظر بگیرید که بیت کوین خریده تا آن را با امید افزایش قیمت در آینده به قیمت بالاتری بفروشد. در واقع او پول داده و بیت کوین خریده و در آینده بیت کوین را با پول مبادله خواهد کرد.
یک تفاوت بزرگ ترید با سرمایه گذاری این است که تریدرها یا همان معامله گران می توانند از طریق بازار فیوچرز از هر دو روند صعودی و نزولی سود کسب کنند. به عبارت دیگر شما با پیش بینی ریزش قیمت نیز می توانند سود کنید. همچنین معامله گران می توانند از ابزاری به نام لوریج (Leverage)، میزان سود و زیان خود را تا چندین برابر افزایش دهند، به گونه‌ای که می‌توان حتی معاملاتی تا صدها برابر بزرگتر از سرمایه واقعی خود را انجام داد.

به دلیل نوسانات شدید این بازار، ترید ارزهای دیجیتال می تواند بسیار سودده تر و درعین حال پرریسک تر نسبت به بازار بورس و سهام باشد. بسیاری از معامله گران ممکن است صبح ارزی را بخرند و در پایان روز آن را بفروشند. تریدرها برای راحتی کار ارزهای خود را در صرافی نگهداری می کنند تا بتوانند از نوسانات کوتاه مدت سود کنند.
معامله گران برای یافتن نقطه ورود و خروج مناسب از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. در این روش از رفتار قیمت در نمودار خرید و فروش دارایی توسط معامله گر انجام می گیرد. در ترید معمولا پس از خرید، یک حد ضرر گذاشته می شود تا در صورتی که تحلیل اشتباه در آمد، از ضرر بیشتر جلوگیری شود.

تفاوت ترید و سرمایه گذاری

همانطور که پیش از این گفتیم یکی از عوامل اصلی در تشخیص تفاوت ترید با سرمایه گذاری، مدت زمان نگهداری آن است. اما انگیزه اشخاص نیز می تواند در تعیین آن تأثیرگذار باشد. مثلا اگر شخصی مقداری اتریوم را به دلیل ارزش اقتصادی و بروزرسانی هایی که در پیش دارد، خریده و پس از دو ماه به فروش برساند در واقع بر روی آن سرمایه گذاری کرده است اما اگر شخصی دیگر همین مقدار اتریوم را فقط براساس پیش بینی قیمت آینده آن خریداری کند و پس از دو ماه بفروشد، در واقع یک معامله انجام داده است.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا