نحوه ی خرید و فروش ارزدیجیتال

۰۳:۲۳
۳۶۴ ۵ ۰ دیدگاه

خرید و فروش رمزارز در بازار کریپتوکارنسی

رایج‌ترین روش برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال، رفتن به سراغ یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال است. صرافی‌های ایرانی برای اغلب ما بهترین نقطه شروع ممکن هستند. یعنی اگر در ابتدا فقط در کارت بانکی خود ریال داشته باشید، برای شروع بهترین کار این است که به یک سایت صرافی ایرانی مراجعه کنید.

در تعداد کمی از صرافی‌های جهان که البته در بین صرافی‌های ایرانی تعدادشان زیاد است، طرف معامله خود صرافی است. طبیعتا قیمت خرید و فروش در این روش به دست شما نیست و قیمت را صرافی تعیین می‌کند. در واقع شما رمزارز مورد نظر خود را به صورت فوری و با اندکی تفاوت از قیمت واقعی خود معامله می کنید. در اینجا درآمد صرافی از تفاوت قیمت خریدوفروش است؛ یعنی قیمت خرید ارز دیجیتال از صرافی نسبت به قیمت فروش آن به صرافی بالاتر است. به عنوان مثال فرض کنید که قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی 40,000 دلار است. هنگامی که قصد خرید بیت کوین دارید، این صرافی ممکن است قیمت هر واحد بیت کوین را بالاتر از قیمت واقعی مثلا 40,100 دلار حساب کند. اما هنگامی که قصد فروش دارید، آن را با قیمت ارزانتر مثلا حدود همان 40,000 دلار بخرد.

نیاز به کیف پول

قبل از خرید ارز دیجیتال از این نوع صرافی ها، نیاز به ساخت یک کیف پول دیجیتالی برای نگهداری آن دارید. برای انتقال رمزارز از صرافی به کیف پول خود، باید آدرس کیف پول ارز دیجیتال مورد نظر خود را ارائه بدهید. آدرس کیف پول مثل شماره حساب بانکی است که در داخل کیف پول از قسمت Receive قابل نمایش است. برای آشنایی با بهترین کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری به ویدئوهای اول و دوم معرفی مراجعه کنید. همچنین برای آموزش ساخت کیف پول و ارسال و دریافت رمزارز می توانید ویدئوی کیف پول تراست را مشاهده کنید.

ساخت حساب کاربری در کیف پول تراست

نحوه ی ارسال و دریافت ارز دیجیتال در تراست والت

احراز هویت

تقریبا تمامی صرافی‌های داخلی جهت احراز هویت از مشتریان خود کارت‌ بانکی، کارت شناسایی و عکس سلفی درخواست می‌کنند. سایت‌های داخلی زیادی در دسترس هستند که شما می‌توانید با ثبت نام و احراز هویت در آن‌ها بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر را خریداری کنید. نحوه انجام احراز هویت در سایتی که شما انتخاب می‌کنید، به‌طور کامل توضیح داده شده است. قبل از استفاده از یک صرافی، برای جلوگیری از کلاهبرداری، حتما از اعتبار آن مطمئن شوید. قیمت ارزهای دیجیتال، مقدار کارمزد و امنیت از جمله مواردی است که باید برای انتخاب صرافی به آن توجه داشته باشید.

خرید و فروش

خرید ارز دیجیتال توسط کارت بانکی بسیار راحت است. برای این کار کافیست مقدار ارز دیجیتال مورد نظر را وارد کنید، آدرس کیف پولی که از این ارز پشتیبانی می‌کند را در اختیار صرافی قرار دهید، مبلغ مورد نیاز را واریز کنید و منتظر دریافت ارز دیجیتال خود باشید. فروش ارز دیجیتال نیز از فرآیند مشابهی پیروی می‌کند، با این تفاوت که شما آدرس کیف پول صرافی را دریافت می‌کنید و پس از ارسال ارز دیجیتال مورد نظر از طریق کیف پول خود به این آدرس، معادل ریالی آن توسط صرافی به حساب شما واریز می‌شود.

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا