۷ نکته مهم که تریدر های تازه کار بازار ارز دیجیتال باید رعایت کنند

۰۳:۰۴
۳۸۳ ۱ ۰ دیدگاه

نکات مهم برای تریدر های کریپتوکارنسی

قبل از اینکه هر شخص وارد به حوزه ای شود بدیهی است که باید نسبت به تمام زیر و بم آن واقف باشد و در مورد جزئیات آن علم کافی را داشته باشد.

یک ماهیگیر میتواند در دریا ماهی بگیرد ولی لازمه ی این کار شناخت دریا و خطرات احتمالی ای آن و بعد از آن دانستن نکات و داشتن دانش کافی راجع به طریقه ی ماهیگیری است. 

پس حتما قبل از اینکه دست به ترید کردن بزنید و نکات مربوط به آن را یاد بگیرید نیاز است که در مورد مفاهیم پایه ی این دریای وسیع ارزدیحیتال دانش کافی را داشته باشید.

حال به نکات مهمی که تریدر ها میبایست نسبت به آن ها توجه داشته باشند میپردازیم.

1. طبق برنامه پیش بروید

چنانچه میخواهید به ترید ارزهای دیجیتال بپردازید، باید برای زمان ورود و خروج به بازار، حدسود، حدضرر، مقدار سرمایه‌ای که قصد خرید دارید و هر اقدام دیگر از قبل برنامه داشته باشید. خرید و فروش بدون برنامه ریزی قبلی می تواند باعث از بین رفتن سرمایه شما شود. برنامه های معاملاتی توانایی شما را در اتخاذ تصمیم های غیر احساسی به حداکثر می رساند. داشتن برنامه این امکان را برای شما فراهم می کند که آماده هر احتمالی در بازار باشید؛ زیرا فقط مطابق قوانین از پیش تعیین شده خود عمل می کنید.

2. بر فومو غلبه کنید

یکی از عوامل مخربی که باعث ضررهای هنگفت در بازارهای مالی می شود، فومو یا ترس از دست دادن است. فومو زمانی رخ می دهد که قیمت یک دارایی با رشد شدیدی در بازار مواجه شده و فرد به دلیل ترس از دست دادن فرصت، تمایل به خرید آن دارد. در نتیجه پس از بازگشت سریع روند، دچار ضرر می شود. بازار ارزهای دیجیتال یک بازار ۲۴ ساعته و همیشگی است و همواره فرصت مناسب برای اقدام وجود دارد؛ پس سعی کنید که دچار فومو نشوید.

3. عدم استفاده از لوریج 

برخی از تریدر های تازه کار برای کسب سود بیشتر، از لوریج (Leverage) یا اهرم استفاده می‌کنند. لوریج ابزاری است که می‌توان با استفاده از آن با چند برابر اصل سرمایه خود اقدام به ترید کرد. در صورت موفقیت آمیز بودن معامله، سودی چند برابر حاصل تریدر می شود. با این حال لوریج، احتمال ضرر را نیز چند برابر می کند تا جایی که ممکن است دارایی شما صفر شود. به طور کلی استفاده از لوریج در بازار ارزهای دیجیتال، مناسب تریدرهای تازه کار نیست. 

4. اجازه ندهید که ترس یا طمع باعث شوند که تصمیمات اشتباه بگیرید

معامله‌ گران اغلب در زمان رشد قیمت‌ها دچار طمع می شوند و بالعکس زمانی که بازار با اصلاح همراه می‌شود، دچار ترس و نگرانی شدیدی می شوند. این احساسات تقویت شده می توانند باعث شوند که شما در آن لحظه تصمیمات غیرمنطقی بگیرید. دلیل اینکه ما از یک برنامه معاملاتی استفاده می کنیم این است که احساسات باعث نشوند که ما در مورد حرکات غیرمنتظره قیمت واکنش منفی نشان دهیم. احساسات بزرگترین دشمن یک تریدر هستند.

5. قیمت ها را مدام دنبال نکنید

تماشای 24 ساعته بازار باعث استرس شما خواهد شد و شما را ثروتمندتر نمی کند. اگر دائماً به صفحه رایانه خود خیره شده اید و چارت های ارزها را مشاهده می کنید، به احتمال زیاد خودتان را تحت فشار قرار می دهید. همواره دید بلند مدت داشته باشید و از حرکت‌های بزرگ قیمت استفاده کنید. تریدهای کوتاه مدت که نوسانات زیادی دارد می تواند باعث ناکامی شما شوند.

6. صبور باشید

گاهی در بازار فقط باید منتظر بمانید و هیچ کاری نکنید. در این شرایط، باید منتظر اقدام بعدی قیمت بود و اگر نسنجیده عمل کنید، متحمل ضرر می‌شوید. بیش از حد ترید نکنید و خود را ملزم نکنید که حتی در شرایط نامطلوب هم اقدام به ترید کنید زیرا این ضرر‌های کوچک رفته‌رفته جمع می‌شوند و حساب شما را خالی می‌کنند.

7. ترید را موافق با روند بازار انجام دهید

بسیاری از تریدرهای بی تجربه نمی دانند که وقتی بازار در روندی خاص قرار دارد، ترید برخلاف روند آن بسیار پر ریسک است. تریدرها می بایست تشخیص دهند که آیا بازار صعودی، نزولی یا خنثی است و با توجه به روند بازار ترید کنند. در روند صعودی، دست به فروش تمام دارایی خود نزنید. اگر روند بازار نزولی است و قیمت‌ها مدام کاهش می‌یابند، دست از ترید بکشید و منتظر تغییر روند بازار باشید. 

 

دیدگاهی برای این ویدئو منتشر نشده
userPic
در پاسخ به دیدگاه #
بالا